Sport

Avia przerwała zwycięską passę siatkarzy KPS Siedlce

Siedlce Śr. 03.03.2021 23:26:01
03
mar 2021

Siedem kolejnych zwycięstw w rozgrywkach tauron1Ligi mieli na swoim koncie siatkarze KPS Siedlce, w środę ich fantastyczna seria została przerwana przez zespół ze Świdnika.


3 marca, zajmujący piątą pozycję w ligowej tabeli KPS Siedlce we własnej hali zmierzył się z siódmym zespołem pierwszej ligi Avią Świdnik. W pierwszym meczu tych drużyn górą byli siedlczanie, którzy w Świdniku wygrali bez straty seta. Trenerem Avii jest dobrze znany siedleckim kibicom Witold Chwastyniak, W barwach świdnickiej drużyny gra także kilku graczy, którzy w przeszłości reprezentowali KPS: Karol Rawiak, Wiktor Nowak i Jakub Guz.Pierwsza partia spotkania lepiej zaczęła się dla zespołu gości. Serią dobrych zagrywek popisał się Łukasz Walawender 4:1. Siedlczanie w tym fragmencie gry mieli problem z wyprowadzeniem skutecznej pierwszej akcji 3:5. Dopiero dobry serwis Michała Wójcika umożliwił KPS-owi doprowadzenie do remis 5:5. W dalszej części gospodarze zaczęli budować swoją przewagę. Ręki w polu serwisowym nie zwalniał Mateusz Kańczok 10:7. Do tego dobry poziom ataku utrzymywał Janusz Górski 12:8. Do połowy partii gra układała się pod dyktando zespołu z Siedlec 16:14. Świdniczanie dzięki dobrej grze blokiem wyrównali wynik 16:16. Praktycznie do końca toczyła się zacięta rywalizacja 23:23. Ostatecznie nerwową grę na przewagi na swoją stronę rozstrzygnęli goście 26:24. Najpierw błąd na zagrywce popełnił Wójcik, a następnie Mateusz Rećko zatrzymał blokiem atak Górskiego.

Podopieczni Mateusza Grabdy bardzo szybko wyciągnęli wnioski z porażki w końcówce premierowej odsłony meczu 5:2. Pewnie punktował Kańczok oraz Górski 9:5. Z kolei przyjezdni mieli problem z dokładnym przyjęciem, a w konsekwencji wyprowadzeniem skutecznej akcji 8:12 i 9:17. KPS Siedlce do końca kontrolował sytuację na parkiecie, wygrywając pewnie tę część meczu 25:14. W ostatniej akcji Jakub Strulak zatrzymał blokiem atak Artura Sługockiego.

Trzecia odsłona środowego meczu zaczęła się od prowadzenia Polskiego Cukru Avii 3:1. Na zagrywce dobrze sobie radził Wiktor Nowak. Przez dłuższy czas na prowadzeniu była ekipa gości 11:8. KPS dzięki cierpliwej grze w obronie i kontrataku doprowadził do remisu 12:12. Od połowy seta inicjatywę na parkiecie znowu przejęli podopieczni Witolda Chwastyniaka 18:14. Za dobrą postawę w polu serwisowym należało pochwalić Rawiaka. Drużyna z Siedlec walczyła do końca, ale ostatnie słowo należało do świdniczan 25:22. Ostatnie oczko w tym secie zdobył Rawiak.

Kolejny set rozpoczął się od równej gry obu ekip 4:4. Jednak z akcji na akcję coraz skuteczniejsi byli siatkarze beniaminka 6:4. Ręki w ataku nie zwalniał Rećko, natomiast w bloku dobrze sobie radził Walawender. Bardzo dobry mecz rozgrywał również Rawiak 10:6. Drużyna KPS-u miała ogromne trudności, aby zatrzymać tego zawodnika. W połowie tej partii Avia Świdnik powiększyła jeszcze swoją przewagę 16:11. Gospodarze walczyli do końca. Jednak zespół gości nie dał sobie wyrwać z rąk wygranej 25:19. W ostatniej akcji tego meczu błąd w ataku popełnił Górski.

Avia zrewanżowała się KPS-owi za porażkę we własnej hali. Siedlecka drużyna już w sobotę o godz. 17.00 zagra na wyjeździe z Visłą Bydgoszcz, mecz będzie można bezpłatnie oglądać w IPLA.TV.

25 kolejka TAURON1.Liga
KPS Siedlce - Polski Cukier Avia Świdnik 1:3
(24:26, 25:14,22:25,19:25 )
MVP: Łukasz Swodczyk

KPS: Janusz Górski, Radosław Nowak, Mateusz Kańczok, Jakub Strulak, Michał Wójcik, Szymon Bereza i Patryk Waloch (L) oraz Dawid Pawlun, Przemysław Kupka, Jacek Ziemnicki, Damian Dobosz i Patryk Szymański.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Magda Szewczuk

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.