Dwie bramki wychowanka i zwycięstwo Pogoni

Siedlce Niedz. 22.08.2021 22:57:20
22
sie 2021

Siedlecka Pogoń w niedzielę, 22 sierpnia wygrała na własnym stadionie z Motorem Lublin 4:2! Siedlczanie w końcu przełamali niemoc na własnym stadionie.

Już w 3 minucie zespół gości objął prowadzenie. Damian Sędzikowski uderzył z dystansu, piłkę odbił Bartosz Klebaniuk, a problemu z dobitką nie miał Michał Fidziukiewicz. Siedlczanie wyrównali 10 minut później. Po indywidualnej akcji Cezary Demianiuk strzałem przy bliższym słupku wyrównał stan meczu. Do przerwy więcej goli nie było, choć ze strony Pogoni najlepsze szanse na to mieli Bartosz Rymek i Maciej Wichtowski (trafił w poprzeczkę).

W drugiej części spotkania koncert w ciągu kilku minut dali Pogoniści. W 53 minucie bezpośrednio z rzutu wolnego prowadzenie biało-niebieskim dał Wichtowski. Trzy minuty później po szybkiej kontrze Demianiuk podwyższył na 3:1. Po godzinie gry było już 4:1, a do siatki trafił tym razem Rymek. Oszołomiony stratą trzech goli w przeciągu kilku minut Motor, nie potrafił zmienić wyniku spotkania przez dłuższy okres. Dopiero w 85 minucie Maciej Firlej wykorzystał dośrodkowanie z prawej strony boiska i głową zdobył gola. Końcówka meczu to rozpaczliwe ataki gości, które w konsekwencji nie przyniosły już zmiany rezultatu.

Kolejne spotkanie Pogoń rozegra w sobotę 26 sierpnia o 16:00 w Bełchatowie z miejscowym GKS.

eWinner II liga, 5 kolejka
Pogoń Siedlce – Motor Lublin 4:2 (1:1)
Bramki: Cezary Demianiuk 13, 56, Maciej Wichtowski 53, Bartosz Rymek 59 – Michał Fidziukiewicz 3, Maciej Firlej 85
Pogoń: 97. Bartosz Klebaniuk – 27. Julien Tadrowski, 19. Maciej Wichtowski, 3. Robert Majewski, 2. Krystian Miś (60, 11. Wiktor Preuss) – 7. Miłosz Przybecki, 6. Mateusz Piotrowski, 17. Bartosz Rymek (81, 21. Dominik Leszczuk), 23. Franciszek Wróblewski (81, 20. Cezary Bujalski) – 22. Maciej Górski (81, 15. Eduards Višņakovs), 56. Cezary Demianiuk (70, 10. Marcin Kozłowski)
Motor: 87. Seweryn Kiełpin – 27. Piotr Kusiński, 4. Wojciech Błyszko, 91. Ariel Wawszczyk, 3. Kamil Rozmus – 33. Vitinho (60, 7. Maciej Firlej), 6. Tomasz Swędrowski, 20. Damian Sędzikowski (79, 76. Cezary Polak), 77. Piotr Ceglarz (79, 9. Krzysztof Ropski), 45. Adam Ryczkowski (60, 17. Filip Wójcik) – 8. Michał Fidziukiewicz