23
kwi 2022

23 kwietnia siedlecka Pogoń pokonał na własnym stadionie Wigry Suwałki 3:2.

Po raz drugi z kolei Pogoniści musieli sobie radzić bez pauzującego za czerwoną kartkę trenera Damiana Guzka, którego ponownie zastąpił Maciej Soroka.
W 5 minucie Wigry mogły objąć prowadzenie, ale Patryk Mularczyk przegrał pojedynek z Maksymem Wadachem. Odpowiedział strzałem z dystansu Marcinho, którego strzał obronił Hieronim Zoch. W pierwszej połowie goście mieli jeszcze dwie okazje na objęcie prowadzenia. Najpierw z dystansu uderzył Mikołaj Łabojko, a następnie Werick Caetano i Mularczyk nie potrafili pokonać Wadacha.
Druga odsłona obfitowała w wiele emocji. W 55 minucie piękny strzał z dystansu oddał Wojciech Trochim i piłka zatrzepotała w siatce. Dziesięć minut później było już 2:0, gdy na listę strzelców wpisał się snajper biało-niebieskich – Maciej Górski. Później straty zaczęły odrabiać Wigry. Szybką kontrę wykorzystał Michał Żebrakowski i goście złapali kontakt. W 81 minucie ponownie Żebrakowski skutecznie główkował doprowadzając do remisu. Ostatnie słowo należało jednak do Pogonistów. W doliczonym czasie gry Marcinho skierował piłkę do siatki Zocha dając tym samym trzy punkty Pogoni.
W Wigrach zagrał były Pogonista – Tomasz Lewandowski. Z kolei w barwach Pogoni wystąpił Maciej Wichtowski, w przeszłości reprezentujący Wigry.
Kolejne spotkanie MKP Pogoń rozegra w środę, 27 kwietnia o 16:00 w Ostródzie z miejscowym Sokołem.

eWinner II liga
29 kolejka
Pogoń Siedlce – Wigry Suwałki 3:2 (0:0)
Bramki: Wojciech Trochim 55, Maciej Górski 65, Marcinho 90+1 – Michał Żebrakowski 71, 81
Pogoń: 70. Maksym Wadach – 11. Wiktor Preuss, 19. Maciej Wichtowski, 3. Robert Majewski, 98. Maciej Kołoczek – 29. Marcinho, 8. Kamil Włodyka (68, 18. Miguel López), 6. Mateusz Piotrowski (83, 10. Marcin Kozłowski), 9. Wojciech Trochim (83, 91. Jakub Sinior), 56. Cezary Demianiuk (73, 7. Miłosz Przybecki) – 22. Maciej Górski
Wigry: 30. Hieronim Zoch – 26. Kacper Michalski (72, 25. Elso Brito), 93. Łukasz Bogusławski (68, 90. Denis Gojko), 2. Tomasz Lewandowski, 3. Rudinilson, 77. Bartosz Prętnik – 9. Werick Caetano (61, 22. Mateusz Sowiński), 6. Mikołaj Łabojko, 8. Bartłomiej Babiarz, 11. Patryk Mularczyk (68, 14. Kōsei Iwao) – 97. Michał Żebrakowski