KPS II bliski awansu do III ligi

Siedlce Niedz. 25.04.2021 23:49:56
25
kwi 2021

KPS II Siedlce to drużyna, która została powołana do życia dopiero przed sezonem 2020/21 i wystartowała w rozgrywkach IV ligi. Podopieczni trenera Pawła Bielińskiego mają szansę już w tym sezonie zapewnić sobie awans do III ligi. W sobotę KPS II pokonał SPS Volley Ostrołęka i potrzebuje już tylko jednego zwycięstwa aby w przyszłym sezonie zagrać w wyższej klasie rozgrywkowej.

KPS Siedlce II rundę zasadniczą rozgrywek IV ligi zakończył na 3 miejscu. W pierwszej rundzie fazy play-off rozgrywek IV ligi siedlczanie trafili na SPS Radmot Jedlińsk. Podopieczni trenera Bielińskiego w dwumeczu okazali się lepsi od ekipy z Jedlińska i zameldowali się w drugiej rundzie. W wale o bezpośredni awans do III ligi przeciwnikiem KPS II jest SPS Volley Ostrołęka, czyli ekipa, z którą siedlczanie rywalizowali w swojej grupie IV ligi, zespół z Ostrołęki zajął w ligowej tabeli pierwsze miejsce po rundzie zasadniczej. 24 kwietnia KPS II był gospodarzem pierwszego starcia. Premierowa partia przebiegała po myśli siedleckiego zespołu, KPS dość szybko objął prowadzenie, w polu serwisowym dobrze spisywali się Michał Nasiłowski, Mateusz Ogrodniczuk i Łukasz Jastrzębski, a zespół trenera Bielińskiego wygrał seta pewnie 25:19. Niestety w kolejnym secie to przyjezdni przejęli inicjatywę, ekipa z Ostrołęki imponowała w polu serwisowym i szybko wypracowała sobie kilka punktów przewagi, gospodarze nie byli w stanie odrobić strat, Volley wygrał 25:18 i doprowadził do remisu w setach. Także trzeci set zakończył się wygraną gości 25:23 i to oni objęli prowadzenie w meczu. Rozpędzona ekipa z Ostrołęki doskonale rozpoczęła także czwartego seta, gości prowadzili już 5:1 i 9:3, wydawało się, że zespół z Siedlec nie zdoła już odwrócić losów meczu, ale stało się inaczej… Przy zagrywce Mateusza ogrodniczka siedlczanie nie tylko odrobili straty, ale wyszli też na prowadzenie. Siedlecka drużyna, która zdołała się podnieść w tak trudnej sytuacji, wyraźnie nabrała wiatru w żagle, poza doskonała zagrywką w siedleckiej drużynie zaczął także doskonale funkcjonować blok, KPS II wygrała czwartego seta pewnie 25:18, o zwycięstwie w tym spotkaniu miał zatem zadecydować tie-break. W decydującej partii KPS II od razu odskoczył rywalom na kilka punktów i pewnie zmierzał po zwycięstwo, mecz zakończył Mateusz ogrodniczek, który zdobył punkt bezpośrednio z zagrywki. W tie-breaku KPS II wygrał 15:6, a w całym spotkaniu 3:2. W rywalizacji do dwóch wygranych spotkań siedlczanie prowadzą 1:0.

W piątek, 30 kwietnia o 20.00 KPS II rozegra z SPS Volley mecz rewanżowy w Ostrołęce, jeśli siedlczanie wygrają wywalczą awans do III ligi, jeśli wygra ekipa z Ostrołęki to losy awansu rozstrzygnie trzecie spotkanie, które 8 maja zostanie rozegrane również w Ostrołęce.