KPS II zrobił pierwszy krok

Siedlce Wt. 13.04.2021 00:46:22
13
kwi 2021

Siatkarze KPS Siedlce II 12 kwietnia rozegrali pierwszy mecz fazy play-off IV ligi. Podopieczni trenera Pawła Bielińskiego, po emocjonującym spotkaniu, pokonali SPS Radmot Jedlińsk 3:1 i zrobili pierwszy krok w kierunku awansu do III ligi.

Od samego początku spotkanie było zacięte i zwiastowało sporo emocji. W końcówkach dwóch pierwszych partii KPS II był jednak w stanie wypracować sobie przewagę i wygrał do 21. W trzeciej partii podopieczni trenera Pawa Bielińskiego dość szybko objęli prowadzenie i wydawało się, że KPS II zakończy mecz bez straty seta. Siedlczanie prowadzili już 20:15 i wydawało się, że szybko zakończą mecz. Niestety gospodarzom przytrafiła się seria błędów, a przyjezdni szybko odzyskali wiarę w to, że mogą jeszcze odwrócić losy meczu. Trzeciego seta zespół gości wygrał 25:23. Czwartą partię zdecydowanie lepiej rozpoczęła ekipa z Jedlińska, KPS II tracił już kilka punktów i w pewnym momencie zanosiło się nawet na tie-break. Gospodarze zdołali jednak odwrócić losy seta i meczu, po skutecznej pogoni odrobili straty, a w końcówce wyszli na prowadzenie. Czwartego seta KPS II wygrał 25:22, a cały mecz 3:1.

Mecz rewanżowy podopieczni trenera Pawła Bielińskiego rozegrają 16 kwietnia o 20:00 na wyjeździe. Do kolejnej rundy awansuje zwycięzca dwumeczu, w przypadku remisu zostanie rozegrany "złoty set".

IV liga, faza play-off
KPS Siedlce II - SPS Radmot Jedlińsk 3:1
(25:21, 25:21, 23:25, 25:22)
KPS II: Piotr Truszkowski, Michał Nasiłowski, Rafał Protasiuk, Krzysztof Kuźniak, Krzysztof Kalisz, Łukasz Jastrzębski, Kamil Zbucki (L) oraz Mateusz Ogrodniczuk, Michał Rytel

PARA A: Bór Regut – KS Halinów
PARA B: SPS Radmot Jedlińsk – KPS Siedlce II
PARA C: KS Grom Przytyk – KS Huragan Wołomin
PARA D: UKS Olimpijczyk 2008 Mszczonów – SPS Volley Ostrołęka
Zwycięzca PARY A zagra z wygranym z PARY C, a zwycięzca z PARY B ze zwycięzcą z PARY D.
Do III ligi awansują dwa najlepsze zespoły z fazy play-off.