KPS sezon zakończył zwycięstwem

Siedlce Pt. 23.04.2021 01:38:09
23
kwi 2021

W czwartkowe popołudnie w hali przy ul. Prusa 6 w Siedlcach siatkarze KPS-u i Mickiewicza Kluczbork rozegrali aż sześć setów walcząc o 7 lokatę w TAURON1Lidze. Siedlczanie po pięciosetowym boju 3:2 pokonali zespół z Kluczborka, a następnie zwyciężyli jeszcze w „złotym secie”.

W TAURON1Lidze zespoły walczące o 7 miejsce rozgrywają dwa mecze, w przypadku remisu zwycięzcę wyłania „złoty set” rozgrywany jak tie-break. W niedzielę siedlczanie przegrali w Kluczborku 3;0, aby pozostać w grze o 7 lokatę musieli wygrać mecz we własnej hali, a następnie „złotego seta”. KPS doskonale rozpoczął czwartkowy mecz, w dwóch pierwszych patiach siedlczanie szybko uzyskiwali przewagę i zwyciężali pewnie do 20 i 18. Goście z Kluczborka nie mieli jednak zamiaru się poddawać, dwa kolejne sety padły ich łupem i o losach meczu miał rozstrzygnąć tie-break. W piątym secie podopieczni trenera Mateusza Grabdy wygrali 15:11. Zwycięstwo KPS-u oznaczało, że tego dnia zespoły rozegrają jeszcze szóstego seta, który rozstrzygnie która z drużyn zajmie na koniec sezonu 7 lokatę. „Złoty set” rozpoczął się od walki punkt za punkt, KPS dopiero po zmianie stron osiągnął przewagę i ostatecznie wygrał decydującą partię 15:9. Statuetkę MVP ostatniego ligowego starcia w sezonie odebrał środkowy KPS-u Patryk Szymański.

KPS Siedlce - Mickiewicz Kluczbork 3:2
(25:20, 25:18, 22:25, 19:25, 15:11)
Złoty set: 15:9
MVP: Patryk Szymański