Minimalna porażka z liderem

Siedlce Pon. 03.05.2021 00:02:59
03
maj 2021

Siedleccy rugbiści wrócili do gry, i to w wielkim stylu. Siedlczanie sprawili mnóstwo problemów niepokonanemu Ogniwu, przegrywając ostatecznie jednym punktem.

Siedleccy rugbiści przystąpili do meczu podrażnieni wysoką porażką w Łodzi. Niepokonane Ogniwo celowało w 12 ligowe zwycięstwo w tym sezonie.
Pierwsza połowa była popisem Pogonistów. Przez 40 minut sopocianie praktycznie nie gościli na połowie gospodarzy. Drużyna Andrzeja Kozaka zaciekle walczyła o każdy metr boiska. Na efekty dobrej gry siedlczan nie trzeba było długo czekać. W 12 minucie Przemysław Rajewski zanotował 40-metrowy rajd, który przyłożeniem zwieńczył Krystian Adamiak. Po przyłożeniu Romeo Nkoane Pogoniści objęli prowadzenie 7:0. Ogniwo zdołało doprowadzić do wyrównania w 20 minucie za sprawą Władysława Grabowskiego i Wojciecha Piotrowicza. Siedlczanie nie spuścili jednak z tonu. Po pół godzinie gry o włos od przyłożenia był Patelesio Sili. Nic już nie przeszkodziło Pogoni w końcówce pierwszej połowy, kiedy Przemysław Rajewski wykorzystał znakomite podanie nogą od Nkoane. W międzyczasie kontuzji doznał sędzia Dariusz Reks i musiał zostać zastąpiony przez liniowego – Andrzeja Kamińskiego-Batora.
Na przerwę Pogoniści schodzili przy prowadzeniu 12:7. W pełni zasłużonym, choć pewnie nieco zbyt niskim biorąc pod uwagę przewagę siedleckich rugbistów. Na początku drugiej połowy Ogniwo udowodniło, że nieprzypadkowo jest niepokonanym liderem. Najpierw Piotrowicz wykorzystał rzut karny, a następnie Mateusz Mrowca przyłożył po fatalnym podaniu Adama Dudka. Siedlczanie w tym momencie przegrywali 12:15, ale się nie poddali. Po świetnej akcji przyłożył Krystian Olejek. Rezultat ponownie odwrócił się na korzyść gospodarzy, ale nie na stałe. Po karnym Piotrowicza Ogniwo wyszło na prowadzenie 18:17 i utrzymało je do końca. Warto dodać, że ostatnie 20 minut spotkania toczyło się przy obfitych opadach deszczu. Pogoniści dali z siebie wszystko, ale do swojego dorobku dopisali tylko (a może aż?) bonusowy punkt za nikłą porażkę.
16 maja o 16:00 Pogoń zagra w Jarocinie ze Spartą.

MKS Pogoń Awenta Siedlce – Ogniwo Sopot 17:18 (12:7)
Punkty: Krystian Adamiak (5), Krystian Olejek 5 (P), Przemysław Rajewski 5 (2P), Romeo Nkoane 2 (pd) – Wojciech Piotrowicz 8 (2K, pd), Władysław Grabowski 5 (P), Mateusz Mrowca 5 (P)

Pogoń: 1. Davit Chaduneli, 2. Adrian Chróściel (76, 16. Piotr Skałecki), 3. Isitolo Tuumotooa (76, 26. Paweł Krzewniak), 4. Marek Mirosz (66, 19. Bartłomiej Bareja), 8. Dawid Rajewski, 6. Norbert Kargol, 7. Krystian Olejek, 5. Maciej Panasiuk, 25. Dawid Lorentowicz, 10. Romeo Nkoane, 14. Adam Dudek, 12. Patelesio Sili (56, 21. Łukasz Korneć), 13. Krystian Adamiak, 11. Tomasz Biernacki, 22. Przemysław Rajewski
Ogniwo: 1. Marcin Wilczuk (60, 18. Dmytro Mokrecow), 2. Jakub Burek (76, 16. Marek Zając), 3. Radosław Bysewski (47, 33. Irakli Tsivtsivadze), 4. Adam Piotrowski, 5. Jan Mroziński, 6. Stanisław Powała-Niedźwiecki, 7. Władysław Grabowski, 8. Piotr Zeszutek, 9. Mateusz Plichta, 10. Paul Walters (47, 22. Robert Olszewski), 11. Dwayne Burrows (60, 23. Kacper Drewczyński), 12. Wojciech Piotrowicz, 19. Wiaan Gribenow, 14. Mateusz Mrowca, 15. Roman Żuk