Sport

Młodzi zdolni i już utytułowani

Siedlce Czw. 16.09.2021 16:21:20
16
wrz 2021

15 września w siedzibie klubu WLKS Siedlce Nowe Iganie odbyła się konferencja prasowa, w której wzięli udział sztangistka Martyna Dołęga i chodziarz Łukasz Niedziałek. Ona niedawno została wicemistrzynią Europu U-17, on startował na Igrzyskach Olimpijskich, a już po powrocie do kraju został mistrzem kraju.

Młodym, zdolnym sportowcom pogratulowali przedstawiciele miasta i powiatu. Za udane reprezentowanie regionu dziękowali wiceprezydent Siedlec Robert Szczepanik oraz sekretarz powiatu siedleckiego Andrzej Rymuza.

Łukasz Niedziałek podczas spotkania opowiedział o starcie na igrzyskach. Chodziaż przyznał, że występu na olimpiadzie nie może uznać za sukces, kontuzja uniemożliwiła mu bowiem dotarcie do mety. Wyraził jednak nadzieję, że kolejne starty będą już znacznie bardziej udane, a Igrzyska w Tokio uznał za cenną lekcję na przyszłość.

Martyna Dołęga miała okazję zaprezentować "srebrny krążek" wywalczony w mistrzostwach Europy U-17, powiedziała również o planach związanych ze startem na mistrzostwach świata. W konferencji uczestniczył również ojciec i jednocześnie trener sztangistki - Marcin Dołęga. Szkoleniowiec przyznał, że od córki wymaga dwa razy więcej niż od pozostałych swoich podopiecznych.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Magda Szewczuk

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.