Pewne zwycięstwo siedleckich rugbistów

Siedlce Pon. 29.03.2021 00:59:34
29
mar 2021

MKS Pogoń Awenta Siedlce w sobotę zmierzyła się na własnym stadionie z Arką Gdynia. Siedlczanie wygrali bardzo pewnie 42:8.

Siedlczanie przystąpili do meczu wzmocnieni nowym zawodnikiem. Romeo Nkoane to nowa dziesiątka rodem z Republiki Południowej Afryki, która ma napędzić ofensywę Pogoni.
Pierwsza połowa była wyrównana. Od 11 minuty siedlczanie grali z przewagą jednego zawodnika po żółtej kartce Łukasza Szablewskiego, jednak nie zdołali tego wykorzystać. Na domiar złego zaledwie kwadrans na placu gry wytrzymał Patelesio Sili, który odczuwał skutki urazu odniesionego na piątkowym treningu. Zamknięty mecz otworzył się dopiero w końcówce. Pierwsze punkty zdobył Szablewski z karnego. Pogoniści odpowiedzieli przyłożeniem Mateuszem Panasiuka, które było następstwem wytężonej pracy formacji młyna. Do przerwy było 7:3 po podwyższeniu debiutanta Nkoane.

Podopieczni Andrzeja Kozaka nie mogli sobie wyobrazić lepszego początku drugiej połowy. Norbert Kargol przechwycił jajowatą piłkę i położył ją między słupami. Ta akcja okazała się momentem zwrotnym w meczu. Od tego momentu przewaga Pogoni nie podlegała dyskusji. W 56 minucie młyn pokazał swoją siłę, wpychając piłkę na pole punktowe gdynian. Po chwili Krystian Olejek wykorzystał kolejny błąd gości i efektownie przyłożył. To były punkty na wagę bonusa. Arka odpowiedziała przyłożeniem, ale ostatnie słowa należały do Pogoni. Krystian Adamiak i Przemysław Rajewski wykorzystali swoje możliwości szybkościowe i sprawili, że wygrana gospodarzy była okazała. Siedlczanie zdobyli 42 punkty przy ośmiu Arki.
10 kwietnia o 14:00 Pogoniści zagrają w Łodzi z Master Pharmem. Transmisję z meczu przeprowadzi TVP Sport.

27.03.21, 11:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)
Ekstraliga: MKS Pogoń Awenta Siedlce – Arka Gdynia 42:8 (7:3)
Punkty: Przemysław Rajewski 9 (P, 2 pd), Romeo Nkoane 8 (4 pd), Krystian Adamiak 5 (P), Norbert Kargol 5 (P), Krystian Olejek 5 (P), Maciej Panasiuk 5 (P), Eduard Wertyłećkyj 5 (P) – Oskar Derwis 5 (P), Łukasz Szablewski 3 (K)
Pogoń: 17. Dawid Rajewski (55, 1. Kacper Górzyński), 2. Adrian Chróściel (78, 19. Marcin Posiadała), 3. Isitolo Tuumotooa (41, 25. Davit Chaduneli), 5. Krystian Olejek (60, 26. Dawid Dybowski), 4. Bartłomiej Bareja, 6. Norbert Kargol (75, 27. Krzysztof Dmowski), 7. Maciej Panasiuk, 8. Eduard Wertyłećkyj, 9. Adam Dudek, 10. Romeo Nkoane (56, 23. Filip Skup), 11. Tomasz Biernacki, 12. Patelesio Sili (14, 24. Jakub Mątewka), 13. Krystian Adamiak, 14. Szymon Kowalczyk (41, 21. Dawid Lorentowicz), 16. Przemysław Rajewski