Pierwsze zwycięstwo w okresie przygotowawczym

Siedlce Czw. 04.02.2021 17:09:23
04
lut 2021

3 lutego Pogoń Siedlce na boisku w Białej Podlaskiej pokonał III-ligową Chełmiankę Chełm 1:0.

W barwach siedleckiej Pogoni możliwość zaprezentowania swoich umiejętności otrzymali po raz pierwszy Jan Helak oraz Marcin Kuć – młodzieżowcy Pogoni.
Od brutalnego faulu Pawła Myśliwieckiego na Krystianie Misiu rozpoczęło się spotkanie Pogoni z Chełmianką. Za faul zawodnik z Chełma po obejrzeniu czerwonej kartki musiał opuścić boisko, a Miś został opatrzony przez zespół medyczny, który karetką przyjechał na obiekt. Do przerwy bramki nie padły, choć Pogoniści mieli ku temu okazje. W 31 minucie Oskar Repka główkował nad bramką po rzucie rożnym. Za moment Krzysztof Danielewicz trafił w poprzeczkę po uderzeniu zza pola karnego. W 36 minucie Ishmael Baidoo uderzył na bramkę Sebastiana Ciołka, który zbił futbolówkę na rzut rożny. Po nim Atte Sihvonen główkował, lecz piłkę z linii bramkowej wybił defensor Chełmianki. W końcówce strzał na bramkę Alberta Posiadały oddał Hubert Kotowicz, ale golkiper nie miał z nim problemu.

Po zmianie stron w dalszym ciągu więcej przy piłce utrzymywali się siedlczanie. Okazję na gola miał m.in. Miłosz Przybecki uderzając z bliskiej odległości w bramkarza. Odpowiedział Dawid Skoczylas lekkim strzałem wprost w ręce Bartosza Klebaniuku. W 69 minucie dwukrotnie na bramkę Chełmianki uderzał Przybecki, ale nie znalazł sposobu na pokonanie golkipera III-ligowca. Decydująca akcja padła w 88 minucie. Bartosz Rymek zagrał na wolne pole do niepilnowanego Dawida Nojszewskiego, a młodzieżowiec Pogoni umieścił piłkę w pustej bramce przeciwnika.

W zespole Chełmianki wystąpił były Pogonista – Krystian Wójcik.

Kolejne spotkanie MKP Pogoń rozegra po powrocie z obozu w Janowie Podlaskim. W sobotę 6 lutego o 12:00 MKP Pogoń podejmie w Siedlcach III-ligowego Ursusa Warszawa.

Sparing
Pogoń Siedlce – Chełmianka Chełm 1:0 (0:0)
Bramka: Dawid Nojszewski 88

Pogoń: 1. Albert Posiadała (46, 95. Bartosz Klebaniuk) – 15. Maciej Kołoczek, 25. Atte Sihvonen, 31. Bartosz Brodziński, 2. Krystian Miś (6, 14. Bartłomiej Olszewski) – 11. Ishmael Baidoo (46, 10. Marcin Kozłowski II), 55. Oskar Repka (46, 6. Mateusz Piotrowski), 7. Krzysztof Danielewicz (70, 34. Marcin Kuć), 95. Krzysztof Kołodziej (46, 17. Bartosz Rymek), 77. Eryk Więdłocha (60, 32. Dawid Nojszewski) – 19. Miłosz Przybecki (70, 13. Jan Helak)
Chełmianka: Sebastian Ciołek – 14. Michał Wołos, 12. Michał Budzyński (21, 7. Piotr Adamski), 4. Łukasz Mazurek, 17. zawodnik testowany – 11. Dawid Skoczylas, 10. Krystian Wójcik (60, 3. Dawid Brzozowski), 21. Ołeksij Prytulak, 19. Michał Grądz (70, 15. zawodnik testowany), 16. Hubert Kotowicz – 9. Paweł Myśliwiecki (13, 8. Michał Wawryszczuk, 46, 18. Jakub Bednara)
Źródło: MKP Pogoń Siedlce