Pogoń bez punktów w starciu z Garbarnią

Siedlce Niedz. 16.05.2021 00:00:53
16
maj 2021

Siedlecka Pogoń uległ na własnym stadionie Garbarni Kraków 1:2. Na stadionie, pierwszy raz po długiej przerwie, pojawili się kibice.

Garbarnia miała dobrą okazję na objęcie prowadzenia już w 7 minucie. Wtedy Michał Fidziukiewicz uderzył z rzutu wolnego, a piłka obiła słupek bramki gospodarzy. Kilka minut później Bartosz Klebaniuk obronił strzał Grzegorza Marszalika. Pogoniści odpowiedzieli uderzeniem głową Ivana Očenása po rzucie rożnym, lecz piłkę wybił jeden z defensorów gości. Dogodną okazję miał również Krzysztof Danielewicz, który z ostrego kąta trafił jedynie w poprzeczkę. W 31 minucie goście objęli prowadzenie. Na bramkę Klebaniuka uderzał Tomasz Kołbon i strzelając na raty zdobył gola. Chwilę później było już 2:0 dla Garbarni. Na strzał zdecydował się Daniel Morys i piłka odbijając się od słupka wpadła do bramki. W końcówce okazję na kontaktowego gola dla Pogoni mieli dwukrotnie Danielewicz i Franciszek Wróblewski, lecz zabrakło precyzji.
Po zmianie stron siedlczanie szukali okazji na zmianę rezultatu. Udało się to już w 55 minucie. Po dośrodkowaniu Miłosza Przybeckiego skutecznie główkował Ishmael Baidoo i siedlczanie złapali kontakt. W kolejnych minutach biało-niebiescy szukali okazji na wyrównanie, ale mimo okazji (m.in. strzał Danielewicza z wolnego) ta sztuka się nie udała i gospodarze schodzili z boiska jako pokonani.
Kolejne spotkanie MKP Pogoń rozegra w środę 19 maja o 16:00 we Wrocławiu z miejscowym Śląskiem II.