Pogoń odpadła z Pucharu Polski

Siedlce Śr. 27.10.2021 17:49:44
27
paź 2021

Siedlecka Pogoń przegrał na własnym stadionie z Motorem Lublin 0:5 i tym samym pożegnał się z rozgrywkami Fortuna Pucharu Polski.

Już po kwadransie meczu na tablicy wyników widniał rezultat 0:2. W 8 minucie Tomasz Kołbon obsłużył Macieja Firleja, a ten zdobył pierwszego gola. Siedem minut później, po rzucie rożnym akcję zamykał Kamil Rozmus i podwyższył głową na 2:0. Podłamani Pogoniści nie potrafili znaleźć sposobu na rozmontowanie defensywy gości. W 30 minucie kolejny cios zadali przyjezdni, a mianowicie Firlej. Na kolejnego gola były napastnik Pogoni czekał dwie minuty i tym samym skompletował hattricka. Jeszcze przed przerwą trener Damian Guzek zdecydował się na trzy zmiany, jednak do ostatniego gwizdka odsłony rezultat nie uległ zmianie.

W drugiej połowie Motor kontrolował przebieg gry, a siedlczanie nie potrafili znaleźć sposobu na zagrożenie bramce Sebastiana Madejskiego. W 53 minucie niesygnalizowany strzał oddał Filip Wójcik i piłka ponownie znalazła się w siatce Rafała Misztala. Motor mógł strzelić kolejne bramki, ale sytuacji nie wykorzystał m.in. Krzysztof Ropski. Ze strony Pogoni honorowego gola mogli zdobyć Wojciech Trochim i Robert Majewski, lecz zabrakło im skuteczności.

W Motorze zagrał były piłkarz Pogoni – Maciej Firlej. Z kolei w ekipie z Siedlec wystąpili: Robert Majewski, Bartosz Rymek i Julien Tadrowski, przeszłości reprezentujący zespół z Lublina.

Kolejne spotkanie Pogoń rozegra w ramach eWinner II ligi. W sobotę 30 października o 14:00 w Siedlcach biało-niebiescy podejmą Radunię Stężyca.

Fortuna Puchar Polski
1/16 finału
Pogoń Siedlce – Motor Lublin 0:5 (0:4)
Bramki: Maciej Firlej 8, 30, 32, Kamil Rozmus 15, Filip Wójcik 53

Pogoń: 12. Rafał Misztal – 24. Przemysław Misiak (37, 98. Maciej Kołoczek), 19. Maciej Wichtowski, 27. Julien Tadrowski, 2. Dawid Nojszewski (38, 11. Wiktor Preuss) – 7. Miłosz Przybecki (46, 23. Franciszek Wróblewski), 10. Marcin Kozłowski (38, 5. Robert Majewski), 14. Michał Kobiałka, 22. Maciej Górski, 6. Cezary Demianiuk – 9. Wojciech Trochim (71, 17. Bartosz Rymek)

Motor: 15. Sebastian Madejski – 17. Filip Wójcik (61, 45. Adam Ryczkowski), 14. Maksymilian Cichocki, 3. Kamil Rozmus, 11. Paweł Moskwik – 33. Vitinho (72, 79. Bartłomiej Kafel), 21. Tomasz Kołbon (52, 6. Tomasz Swędrowski), 10. Rafał Król, 27. Piotr Kusiński, 20. Damian Sędzikowski (46, 80. Sebastian Rak) – 7. Maciej Firlej (61, 9. Krzysztof Ropski)