Pogoń pokonała Bytovię i zgarnęła 3 punkty

Siedlce Sob. 27.02.2021 23:18:59
27
lut 2021

Siedlecka Pogoń w meczu inaugurującym rundę wiosenną w II lidze, pokonała na własnym stadionie Bytovię Bytów 2:0.

W pierwszych minutach lepiej na boisku prezentowali się goście. Swoje okazje pod bramką Rafała Misztala mieli Piotr Giel i Paweł Zawistowski, ale uderzenia bytowian były niecelne. Po dwudziestu minutach obudzili się biało-niebiescy. Bartosz Rymek najpierw obsłużył Ishmaela Baidoo, który uderzył zbyt lekko by zaskoczyć bramkarza, a za chwilę sam podający próbował szczęścia z dystansu. W końcówce odsłony strzału z dalszej odległości próbował także Krzysztof Danielewicz.

Po zmianie stron Pogoniści szybko otworzyli wynik spotkania. Dośrodkowanie Franciszka Wróblewskiego w pole karne wykorzystał Rymek strącając piłkę głową i tym samym umieszczając ją w siatce Adriana Olszewskiego. Sześć minut później znów Rymek mógł wpisać się na listę strzelców, ale nie wykorzystał wyjścia bramkarza i nie trafił z daleka do pustej bramki. Po chwili groźnie było pod bramką Pogoni. Giel miał idealną okazję na wyrównanie, ale spudłował. Pogoniści kilkakrotnie próbowali szczęścia uderzając z dystansu. Swoje szanse mieli: Danielewicz, Miłosz Przybecki i Baidoo. W 70 minucie padł drugi gol dla siedlczan. W polu karnym znakomicie odnalazł się Przybecki, który z kilku metrów nie miał problemów z pokonaniem Olszewskiego. W końcowych minutach spotkania szanse na podwyższenie rezultatu mieli także Maciej Górski i Bartosz Brodziński, lecz zabrakło skuteczności. Dla gości uderzał m.in. Mateusz Wrzesień.

Trener zespołu Bytovii jest były szkoleniowiec MKP Pogoń – Kamil Socha.
W niedzielę 28 lutego o 11:00 siedlecka Pogoń rozegra spotkanie sparingowe z III-ligową Olimpią Zambrów. Z kolei w niedzielę 7 marca o 20:15 w ramach 20 kolejki II ligi biało-niebiescy podejmą Chojniczankę Chojnice.