Sport

Pogoń ukarana po bijatyce pseudokobiców

Siedlce Czw. 11.08.2022 11:32:56
11
sie 2022

Pogoń Siedlce i Polonia Warszawa zostały ukarane po bijatyce z udziałem pseudokibiców obu ekip. Do starcia kibiców doszło 23 lipca podczas meczu II ligi w Siedlcach.

Pod koniec pierwszej połowy meczu pseudokibice Polonii ruszyli w kierunku siedleckich fanów. Część siedleckich kibiców wbiegła na boisko i sforsowała bramę prowadzącą na zewnątrz stadionu. W sąsiedztwie boiska doszło do regularnej bitwy. w ruch poszły pięści, a także drewniane pałki i inne przedmioty znalezione na terenie przy stadionie. Po dłuższej chwili "przepychanek" do akcji wkroczyła policja. Funkcjonariuszom udało się ostudzić gorące głowy kibiców. Po blisko półgodzinnej przerwie mecz został wznowiony. Policja zatrzymała kilkanaście osób.

Komisja Dyscyplinarna PZPN, po rozpoznaniu spraw dyscyplinarnych, dotyczących braku porządku i bezpieczeństwa w trakcie meczów postanowiła ukarać Pogoń i Polonię. Polonię Warszawa ma zakaz wyjazdu zorganizowanych grup kibiców na mecze z udziałem klubu w wymiarze 6 meczów w rozgrywkach ligowych, a Pogoń Siedlce otrzymała karę zakazu wyjazdu zorganizowanych grup kibiców na mecze z udziałem klubu w wymiarze 3 meczów w rozgrywkach ligowych.

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.