Pogoń uległa nowemu liderowi

Siedlce Niedz. 11.04.2021 00:06:02
11
kwi 2021

10 kwietnia MKP Pogoń przegrał na własnym stadionie z nowy liderem eWinner II ligi – Górnikiem Polkowice 1:2. Jedynego gola dla biało-niebieskich zdobył Krzysztof Danielewicz.

Do meczu siedlczanie przystąpili osłabieni brakiem m.in. Macieja Górskiego, który musiał pauzować za kartki.
Pierwsze minuty spotkania były wyrównane, ale wynik zmienił się w 17 minucie. Filip Baranowski dograł do lepiej ustawionego Mariusza Szuszkiewicza, który dał prowadzenie swojej drużynie. Kolejne minuty spotkania można przypisać na konto faworyzowanych gości, którzy stwarzali sobie więcej dogodnych sytuacji. W 44 minucie to jednak Pogoniści wyrównali stan meczu. Ishmael Baidoo podał do Krzysztofa Danielewicza, ten zdecydował się na strzał dystansu i trafił do siatki. Gdy wydawało się, że do szatni obie drużyny zejdą z bramkowym remisem Górnik ponownie objął prowadzenie. Dominik Radziemski dośrodkował w szesnastkę Pogoni, a tam walczący o piłkę Rafał Karmelita i Maciej Kołoczek skierowali futbolówkę do bramki Bartosza Klebaniuka.
Po zmianie stron do ataków ruszyli siedlczanie. Wyśmienitą okazję na gola miał Miłosz Przybecki, który tylko w sobie wiadomy sposób spudłował z kilku metrów. Zespół Górnika również miał bardzo dobre okazje na podwyższenie rezultatu, po kontrach Filipa Baranowskiego i Rafała Karmelity, jednak zabrakło skuteczności. Ostatecznie to goście dowieźli zwycięstwo do końca meczu i wykorzystując potknięcie GKS Katowice objęli prowadzenie w II-ligowej stawce.
W drużynie Górnika wystąpił Jarosław Ratajczak, były zawodnik siedleckiej Pogoni.
W następnej kolejce eWinner II ligi, która przypada na środę 14 kwietnia siedlecka Pogoń pauzuje. Kolejne spotkanie podopiecznych Bartosza Tarachulskiego czeka zatem w niedzielę 18 kwietnia o 17:00 w Grudziądzu z Olimpią.

eWinner II liga
26 kolejka
Pogoń Siedlce – Górnik Polkowice 1:2 (1:2)
Bramki: Krzysztof Danielewicz 44 – Mariusz Szuszkiewicz 17, Maciej Kołoczek 45+1 (s)
Pogoń: 97. Bartosz Klebaniuk – 98. Maciej Kołoczek, 27. Julien Tadrowski, 18. Ivan Očenáš, 2. Krystian Miś (89, 31. Bartosz Brodziński) – 11. Ishmael Baidoo, 6. Mateusz Piotrowski (46, 10. Marcin Kozłowski), 55. Oskar Repka, 7. Krzysztof Danielewicz, 23. Franciszek Wróblewski (68, 15. Piotr Pierzchała) – 19. Miłosz Przybecki
Górnik: 33. Mateusz Malec – 11. Dominik Radziemski, 6. Maciej Kowalski-Haberek, 5. Paweł Kucharczyk, 25. Karol Fryzowicz – 20. Rafał Karmelita (78, 4. Jarosław Ratajczak), 8. Bruno Żołądź, 30. Kamil Wacławczyk, 29. Filip Baranowski – 37. Mateusz Piątkowski, 17. Mariusz Szuszkiewicz (89, 84. Marek Opałacz)
Żółte kartki: Maciej Kołoczek 37, Mateusz Piotrowski 39, Krzysztof Danielewicz 68, Julien Tadrowski 84 – Dominik Radziemski 63, Mariusz Szuszkiewicz 84