Pogoń uległa Olimpii

Siedlce Czw. 19.08.2021 11:55:10
19
sie 2021

MKP Pogoń uległ na wyjeździe Olimpii Elbląg 1:2. Jedynego gola dla biało-niebieskich zdobył Maciej Górski.

W pierwszej połowie gole nie padły. Sytuacji na strzelenie bramek było jak na lekarstwo i bramkarze zachowali czyste konta. Dla gospodarzy szansy nie wykorzystał Piotr Kurbiel, zaś dla siedleckiej Pogoni swoich możliwości próbowali Maciej Górski i Mateusz Piotrowski.

Po zmianie stron, w 49 minucie Górski po rykoszecie był bliski zaskoczenia Andrzeja Witana. Później okazji nie wykorzystał Jan Sienkiewicz. W 70 minucie Olimpia znalazła sposób na pokonanie Bartosza Klebaniuka. Po rzucie rożnym najlepiej w polu karnym zachował się Kurbiel i dał prowadzenie swojej drużynie. Dwanaście minut później po faulu Macieja Wichtowskiego prowadzenie z jedenastki podwyższył Kamil Wenger. Siedlczan stać było jedynie na kontaktowego gola z rzutu karnego w końcówce spotkania autorstwa Górskiego, za faul na Wiktorze Preussie.

W Olimpii zagrali ex-Pogoniści Piotr Kurbiel i Andrzej Witan, zaś w siedleckiej Pogoni Cezary Demianiuk, w przeszłości reprezentujący zespół z Elbląga.

Kolejne spotkanie siedlecka Pogoń rozegra w niedzielę 22 sierpnia o 17:00 w Siedlcach z Motorem Lublin.