Pogoń uległa Orkanowi. To sochaczewianie zagrają o brąz

Siedlce Pon. 21.06.2021 00:27:15
21
cze 2021

19 czerwca siedlecka Pogoń przegrała 10:34 z Orkanem Sochaczew na zakończenie sezonu 2020-21 w Ekstralidze Rugby. Porażka siedlczan oznacza, że w tym sezonie nie zagrają oni o medale.

Od początku spotkanie nie układało się po myśli siedlczan. Rugbiści z Sochaczewa byli szybsi, silniejsi i skuteczniejsi. Na pierwszą przerwę na uzupełnienie płynów – mecz był toczony w ukropie – Orkan schodził przy prowadzeniu 17:0. Siedlczanie właściwie wykorzystali moment spędzony z trenerem i zanotowali pierwsze punkty. Po szybkim wznowieniu gry zdobył je niezawodny Przemysław Rajewski. To był jedyny przyjemny dla gospodarzy moment przed przerwą, na którą schodzili przy stanie 5:24.
W przerwie spotkania za swój wkład w rozwój siedleckiego rugby został uhonorowany Jerzy Matwiejczuk.
W jednej z pierwszych akcji drugiej połowy Orkan ponownie przyłożył. Równie dobrze mecz wówczas mógłby się zakończyć. Siedlczanie nie potrafili znaleźć sposobu na sforsowanie defensywy dobrze dysponowanych rywali. W końcówce obie drużyny postarały się o przyłożenia. Losy meczu były jednak przesądzone od dłuższego czasu. Orkan wygrał 34:10 w Siedlcach.
Zwycięstwo gości dało im szansę gry o brązowy medal w Ekstralidze. O brąz sochaczewianie zagrają ze Skrą Warszawa.
MKS Pogoń Awenta Siedlce – Orkan Sochaczew 10:34 (5:24)
Punkty: Przemysław Rajewski 5 (P), Eduard Wertyłećkyj 5 (P) – Artur Fursenko 10 (2 P), Jakub Budnik 5 (P), Edwin Jansen 5 (P), Marcin Krześniak 5 (P), Pieter Steenkamp 4 (2 pd)
Pogoń: 1. Davit Chaduneli (67, 17. Kacper Górzyński), 2. Adrian Chróściel (60, 16. Piotr Skałecki), 3. Isitolo Tuumotooa (44, 26. Dawid Rajewski), 5. Marek Mirosz, 5. Krystian Olejek (47, 19. Bartłomiej Bareja), 6. Norbert Kargol (78, 28. Arkadiusz Radzikowski), 7. Maciej Panasiuk, 8. Eduard Vertyletskyi, 27. Dawid Lorentowicz, 10. Krystian Adamiak (43, 13. Romeo Nkoane, 60, 21. Kacper Dębek), 11. Tomasz Biernacki, 12. Patelesio Sili, 15. Przemysław Rajewski, 23. Adam Dudek (65, 22. Jakub Mątewka), 14. Łukasz Korneć

Źródło: MKS Pogoń Siedlce/ własne