Pogoń uległa Polonii

Siedlce Sob. 30.01.2021 23:14:28
30
sty 2021

30 stycznia drugoligowa Pogoń Siedlce rozegrała sparing z trzecioligową Polonią Warszawa. Zespół z Siedlec przegrał to spotkanie 1:3.

W drużynie siedleckiej Pogoni sprawdzanych było czterech zawodników: 19-letni boczny obrońca lub pomocnik Maciej Kołoczek (Wisła Sandomierz), 24-letni fiński środkowy obrońca Atte Sihvonen (Rovaniemen Palloseura), 27-letni boczny obrońca Adam Waszkiewicz (Stal Stalowa Wola) oraz 26-letni czeski napastnik Tomasz Gomola (FK Nový Jičín).
Już w 8 minucie Pogoniści objęli prowadzenie. Ishmael Baidoo zagrał do Bartosza Rymka, a ten z bliskiej odległości wyprowadził siedlczan na prowadzenie. Dziesięć minut później zespół Polonii wyrównał. Mateusz Piotrowski sfaulował w szesnastce Daniela Smugę, a jedenastkę wykorzystał Patryk Paczuk. Chwilę później w zamieszaniu w polu karnym Pogoni wykorzystał Marcinho i to zespół ze stolicy wyszedł na prowadzenie. Po zmianie stron gra toczyła się głównie w środku pola. W 62 minucie błąd popełnił Bartosz Klebaniuk, który wykorzystał Rafał Kujawa podwyższając i tym samym ustalając wynik spotkania na 1:3.
W Polonii zagrali byli Pogoniści: Adam Pazio i Tomasz Wełna oraz pomocnik Pogoni Piotr Marciniec, który był testowany w klubie ze stolicy. W Pogoni wystąpił z kolei Miłosz Przybecki, były zawodnik Polonii. Polonijną przeszłość ma aktualny trener MKP Bartosz Tarachulski oraz trener bramkarzy Maciej Krzyształowicz. Dyrektorem sportowym warszawian jest Piotr Kosiorowski, były zawodnik i dyrektor sportowy biało-niebieskich.
W poniedziałek 1 lutego siedlecka Pogoń wyruszy na zgrupowanie do Janowa Podlaskiego. Podczas obozu zostanie rozegrany sparing z III-ligową Chełmianką Chełm (3 lutego o 16:30 w Białej Podlaskiej).

Sparing
Pogoń Siedlce – Polonia Warszawa 1:3 (1:2)
Bramki: Bartosz Rymek 8 – Patryk Paczuk 18 (k), Marcinho 21, Rafał Kujawa 62

Pogoń: (I połowa) 12. Rafał Misztal – 13. Maciej Kołoczek, 55. Oskar Repka, 25. Atte Sihvonen, 14. Bartłomiej Olszewski – 11. Ishmael Baidoo, 6. Mateusz Piotrowski, 7. Krzysztof Danielewicz, 17. Bartosz Rymek, 77. Eryk Więdłocha – 19. Miłosz Przybecki. (II połowa) 95. Bartosz Klebaniuk – 34. Adam Waszkiewicz, 25. Atte Sihvonen (61, 13. Maciej Kołoczek), 15. Piotr Pierzchała, 2. Krystian Miś – 32. Dawid Nojszewski, 4. Oskar Sewerzyński, 31. Bartosz Brodziński, 95. Krzysztof Kołodziej, 10. Marcin Kozłowski II – 22. Tomasz Gomola
Polonia: (I połowa) 1. Bartosz Kowalczyk – 32. Adam Pazio, 4. Kacper Górski, 15. Jan Goliński, 19. Grzegorz Wojdyga – 22. Wiktor Niewiarowski, 28. Łukasz Piątek, 99. Kacper Roguski, 22. Marcinho, 21. Daniel Smuga – 9. Patryk Paczuk. (II połowa) 24. Sławomir Abramowicz – 32. Adam Pazio (77, 14. Filip Kapela), 6. Eryk Mikołajewski, 27. Tomasz Wełna, 18. Wojciech Chojczak – 17. Junior Radziński, 28. Łukasz Piątek (70, 10. Rafał Parobczyk), 3. Piotr Marciniec, 13. Tomasz Andrzejewski, 7. Kamil Słoma – 88. Rafał Kujawa