Pogoń wygrała z Polonią, mecz przerwała bójka kibiców

Siedlce Sob. 23.07.2022 23:46:20
23
lip 2022

Siedlecka Pogoń pokonała w sobotnie popołudnie Polonię Warszawa 2:1. Zwycięstwo siedlczan przyćmiła jednak bijatyka z udziałem kibiców, do której doszło pod koniec pierwszej połowy meczu.

W drugiej kolejce eWinner 2 Ligi Pogoń zagrała przed własną publicznością z beniaminkiem ze stolicy. Początek spotkania nie obfitował w akcje podbramkowe, na gola kibice musieli czekać do 34' meczu, bramkarza Polonii pokonał Damian Nowak. Kilka minut później mecz został przerwany. Kibice Polonii ruszyli w kierunku siedleckich fanów. Częśc siedleckich kibiców wbiegła na boisko i sforsowała bramę prowadzącą na zewnątrz stadionu. W sąsiedztwie boiska doszło do regularnej bitwy. w ruch poszły pięści, a także drewniane pałki i inne przedmioty znalezione na terenie przy stadionie. Po dłuższej chwili "przepychanek" do akcji wkroczyła policja. Funkcjonariuszom udało się ostudzić gorące głowy kibiców. Po blisko półgodzinnej przerwie mecz został wznowiony.

Tuż przed przerwą drugą bramkę dla Pogoni zdobył Damian Nowak. Polonia kontaktową bramkę zdobyła w 57' spotkania, ale ekipa ze stolicy nie była w stanie doprowadzić do remisu. Po końcowym gwizdku ze zwycięstwa cieszyli się gospodarze.