Pogoń wygrała z Ursusem

Siedlce Sob. 06.02.2021 23:12:47
06
lut 2021

Siedlecka Pogoń w meczu sparingowym wygrała z III-ligowym Ursusem Warszawa 4:1. Spotkanie rozegrano 6 lutego w Siedlcach.

W drużynie Pogoni zagrali nowi zawodnicy testowani: 26-letni skrzydłowy Rafał Adamek (Pniówek Pawłowice) oraz 27-letni obrońca Julien Tadrowski (Stal Kraśnik).
W 8 minucie na bramkę Ursusa uderzał Ishmael Baidoo, lecz Paweł Szajewski był na posterunku. Sześć minut później odpowiedzieli goście, kiedy to Mamadou Barry znalazł się sam na sam z Rafałem Misztalem, ale przegrał ten pojedynek. Po kwadransie przed szansą stanął Oskar Repka główkując w wprost w ręce bramkarza. Dwie minuty później Repka się nie pomylił i w zamieszaniu pod bramką gości trafił do siatki. W 19 minucie Baidoo przegrał pojedynek sam na sam z Szajewskim. Golkiper z Warszawy również okazał się lepszy w pojedynku z Maciejem Kołoczkiem. W 31 minucie Ernest Dzięcioł uderzył nad bramką z rzutu wolnego. W 37 minucie Ursus wyrównał. Barry obsłużył Sebastiana Szerszenia, ten oddał strzał, a piłka odbita od Bartosza Brodzińskiego wpadła do siatki Misztala.
Tuż po zmianie stron Pogoń mogła ponownie objąć prowadzenie, ale Eryk Więdłocha trafił w poprzeczkę. Następnie okazje na gole mieli Baidoo i Brodziński, który obił poprzeczkę. W 67 minucie Maciej Górski podał do Więdłochy, a ten bez problemu umieścił piłkę w siatce. W 73 minucie Patryk Kamiński uderzył wprost w Bartosza Klebaniuka. Chwilę później szczęścia z dystansu próbował Górski. W 85 minucie błąd popełnił bramkarz Ursusa, a wykorzystał go Franciszek Wróblewski zdobywając gola z ostrego kąta. W ostatniej akcji meczu Bartosz Rymek podał do Górskiego, a ten ustanowił wynik spotkania na 4:1.
W drużynie Ursusa zagrał były piłkarz Pogoni – Ernest Dzięcioł.
Kolejny sparing MKP Pogoń rozegra w sobotę 13 lutego o 11:00 w Siedlcach z ligowym rywalem – Motorem Lublin.

Sparing
Pogoń Siedlce – Ursus Warszawa 4:1 (1:1)
Bramki: Oskar Repka 17, Eryk Więdłocha 67, Franciszek Wróblewski 85, Maciej Górski 90 – Sebastian Szerszeń 37

Pogoń: (I połowa) 12. Rafał Misztal – 15. Maciej Kołoczek, 93. Julien Tadrowski, 31. Bartosz Brodziński, 14. Bartłomiej Olszewski – 11. Ishmael Baidoo, 55. Oskar Repka, 7. Krzysztof Danielewicz, 10. Marcin Kozłowski II, 5. Rafał Adamek – 19. Miłosz Przybecki. (II połowa) 95. Bartosz Klebaniuk – 93. Julien Tadrowski, 55. Oskar Repka (74, 99. Marcin Kuć), 18. Marcin Burkhardt, 32. Dawid Nojszewski – 11. Ishmael Baidoo (64, 22. Maciej Górski), 31. Bartosz Brodziński, 10. Marcin Kozłowski II (55, 15. Maciej Kołoczek; 64, 23. Franciszek Wróblewski), 17. Bartosz Rymek, 77. Eryk Więdłocha – 5. Rafał Adamek
Ursus: 12. Paweł Szajewski – 21. Antoni Górecki (57, 2. Patryk Jurczyński), 24. zawodnik testowany (68, 15. Jakub Papliński), 14. Adrian Kosarzewski (46, 19. zawodnik nieznany) – 11. Mikołaj Neuman, 8. Ernest Dzięcioł, 7. Maciej Prusinowski (46, 5. Robert Słomka), 13. Mamadou Barry (46, 10. Patryk Kamiński), 20. Paweł Tarnowski (59, 23. Filip Dziełak) – 17. Sebastian Szerszeń (63, 9. Mateusz Muszyński)
Źródło: MKP Pogoń Siedlce