Pogoń zgarnęła komplet punktów

Siedlce Pon. 04.10.2021 00:19:41
04
paź 2021

Siedlecka Pogoń pokonał na własnym stadionie KKS 1925 Kalisz 1:0. Zwycięskiego gola strzelił Miłosz Przybecki. Niedzielne spotkanie z KKS 1925 Kalisz było ligowym debiutem trenera Damiana Guzka.

W pierwszej połowie lepiej prezentowali się wyżej sklasyfikowani w tabeli przyjezdni. Za sprawą uderzeń Toniego Segury i Nikodema Zawistowskiego Pogonistów przed stratą gola uratował dwukrotnie słupek. Ze strony Pogoni największe zagrożenie stworzyli Marcin Kozłowski, którego strzał obronił Maciej Krakowiak i Przemysław Misiak.
W drugiej połowie siedlczanie złapali wiatr w żagle i gra się wyrównała. W 63 minucie nastąpił kluczowy moment. Drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał zawodnik gości Przemysław Stolc i Pogoń do końca spotkania grała z przewagą jednego zawodnika. Biało-niebiescy wykorzystali to w 73 minucie zdobywając zwycięskiego gola, autorstwa Miłosza Przybeckiego. W końcówce spotkania siedlczanie mieli jeszcze dwie okazje na podwyższenie wyniku, lecz Cezary Bujalski i Maciej Górski skapitulowali.
Kolejne spotkanie MKP Pogoń rozegra w sobotę 9 października o 15:00 w Suwałkach z Wigrami.