Pogoń zremisowała z Błękitnymi

Siedlce Niedz. 02.05.2021 02:59:51
02
maj 2021

MKP Pogoń zremisował na własnym stadionie z Błękitnymi Stargard 2:2. Gole dla siedlczan strzelili: Krzysztof Danielewicz i Marcin Kozłowski.

Pierwsza połowa była lepsza w wykonaniu podopiecznych Bartosza Tarachulskiego. Siedlczanie przeważali i stwarzali sobie więcej okazji bramkowych od rywali. W 16 minucie piłka trafiła do Krzysztofa Danielewicza, który z 13 metrów oddał strzał nie do obrony. W zdobyciu gola Pogoniści dalej przeważali i wydawało się, że kwestią czasu jest kolejne trafienie gospodarzy. Okazje na podwyższenie rezultatu mieli m.in. Danielewicz i Miłosz Przybecki. Zamiast podwyższenia w końcówce odsłony to przyjezdni zdobyli wyrównującego gola. Piłkę przed polem karnym otrzymał Mateusz Bochnak i mocnym strzałem dał swojemu zespołowi wyrównanie.

Po zmianie stron przewaga siedlczan nie była już tak widoczna. Lepiej na boisku zaczęli sobie radzić Błękitni i w 64 minucie wyszli na prowadzenie. Bartosz Brodziński próbując wybić piłkę w groźnej sytuacji, nabił naciskającego Damiana Niedojada i piłka przelobowała Bartosza Klebaniuka. Po stracie gola Pogoń szukała okazji do wyrównania. Okazje na to miał m.in. Przybecki, ale w spotkaniu z Błękitnymi raził nieskutecznością. Siedlczanie dopięli swego w 80 minucie. Chwilę po wejściu, Marcin Kozłowski znalazł się z piłką w polu karnym i mocnym strzałem wyrównał stan meczu. W końcówce obie drużyny mogły pokusić się o zwycięskiego gola, lecz ten nie padł.
W Błękitnych zagrali byli piłkarze Pogoni: Mateusz Bochnak, Dawid Polkowski i Kamil Walków.

Kolejne spotkanie Pogoń rozegra w sobotę 8 maja o 17:30 w Częstochowie ze Skrą.

eWinner II liga, 31 kolejka
Pogoń Siedlce – Błękitni Stargard 2:2 (1:1)
Bramki: Krzysztof Danielewicz 16, Marcin Kozłowski 80 – Mateusz Bochnak 45, Damian Niedojad 64

Pogoń: 97. Bartosz Klebaniuk – 98. Maciej Kołoczek, 18. Ivan Očenáš, 31. Bartosz Brodziński, 14. Bartłomiej Olszewski – 11. Ishmael Baidoo (79, 10. Marcin Kozłowski), 55. Oskar Repka, 7. Krzysztof Danielewicz, 23. Franciszek Wróblewski (68, 29. Rafał Adamek) – 22. Maciej Górski, 19. Miłosz Przybecki

Błękitni: 12. Tobiasz Weinzettel – 17. Aleksander Theus, 25. Daniel Wajsak, 4. Bartłomiej Mruk, 14. Bartosz Sitkowski – 23. Mateusz Bochnak, 10. Dawid Polkowski (87, 6. Filip Karmański), 8. Hubert Krawczun, 18. Błażej Starzycki (85, 21. Adrian Kwiatkowski) – 7. Michał Cywiński, 13. Kamil Walków (46, 9. Damian Niedojad)