Pogoń zremisowała ze Zniczem

Siedlce Niedz. 25.04.2021 23:46:50
25
kwi 2021

MKP Pogoń zremisował na własnym stadionie ze Zniczem Pruszków 2:2, mimo że do przerwy biało-niebiescy prowadzili 2:0.

Już w 12 minucie podopieczni Bartosza Tarachulskiego otworzyli wynik spotkania. Oskar Repka uderzył zza pola karnego, piłka odbiła się od słupka, a skutecznie z dobitką pospieszył Ishmael Baidoo. Dziesięć minut potem siedlczanie znów cieszyli się z bramki. Z rzutu wolnego dośrodkował Krzysztof Danielewicz, a skuteczną główką popisał się Repka. Znicz próbował do przerwy zniwelować stratę, jednak wynik do końca połowy nie uległ zmianie.

Po zmianie stron siedlczanie nastawili się na grę w defensywie, zaś Znicz szukał okazji na gola. Spokojna gra w środku pola nie wskazywała na zmianę rezultatu. Dopiero w 83 minucie Bartłomiej Olszewski sfaulował w polu karnym Mateusz Grudzińskiego i sędzia Paweł Horożaniecki wskazał na wapno. Jedenastkę pewnie wykorzystał Maciej Firlej. Po strzeleniu gola goście poszli za ciosem i doprowadzili do wyrównania w końcówce meczu. Z rzutu wolnego celnie przymierzył Maciej Wichtowski i futbolówka znalazła się w siatce.

Kolejne spotkanie MKP Pogoń rozegra w środę 28 kwietnia o 15:00 w Elblągu z Olimpią.

eWinner II liga, 29 kolejka
Pogoń Siedlce – Znicz Pruszków 2:2 (2:0)
Bramki: Ishmael Baidoo 12, Oskar Repka 22 – Maciej Firlej 83 (k), Maciej Wichtowski 89

Pogoń: 97. Bartosz Klebaniuk – 98. Maciej Kołoczek, 27. Julien Tadrowski, 18. Ivan Očenáš, 14. Bartłomiej Olszewski – 11. Ishmael Baidoo, 55. Oskar Repka, 7. Krzysztof Danielewicz, 10. Marcin Kozłowski (66, 17. Bartosz Rymek), 23. Franciszek Wróblewski (78, 16. Wiktor Preuss) – 22. Maciej Górski (83, 15. Piotr Pierzchała)
Znicz: 12. Piotr Misztal – 4. Marcin Bochenek, 3. Maciej Wichtowski, 18. Martin Baran, 8. Mateusz Grudziński – 7. Krystian Tabara (70, 19. Gabor Grabowski), 14. Szymon Kaliniec, 21. Lukáš Hrnčiar, 10. Maciej Machalski (70, 20. Owé Bonyanga), 17. Martin Janco (58, 24. Mariusz Gabrych) – 9. Maciej Firlej