PSG KPS Siedlce z cennym zwycięstwem

Siedlce Pt. 25.11.2022 16:34:43
25
lis 2022

W środę, 23 listopada siedlecki pierwszoligowiec rozegrał zaległy mecz w ramach 1. kolejki Tauron 1. Ligi. Rywalem KPS-u była Olimpia Sulęcin. Gospodarze pokonali gości 3:1. Statuetkę MVP otrzymał przyjmujący, Kamil Długosz.

Chociaż mecz odbywał się w środę, kibice licznie przybyli, by wspierać lokalny zespół. Pojedynek zapowiadał się ciekawie, szczególnie dlatego, że po przeciwnej stronie siatki stanęli dobrze znani siedlczanom z poprzedniego sezonu Filip Frankowski oraz Bartosz Michalak. Byli zawodnicy KPS-u grali w wyjściowej szóstce. Podopiecznym Mateusza Grabdy to właśnie Filip Frankowski sprawił najwięcej problemów. Kapitan Sulęcina w całym meczu zdobył aż 23 punkty.

W pierwszej partii to goście nadali tempo gry. Zawodnicy Sulęcina dość szybko zdobyli dużą przewagę. Grali agresywnie i nie bali się atakować. Dzięki temu w pierwszym secie to właśnie oni triumfowali. Zawodnicy KPS-u jednak nie dali się za długo cieszyć przeciwnikom z tej przewagi.

Chociaż początek drugiego seta drużyny grały punkt za punkt, po wyniku 10:10 gospodarze wyraźnie zaczęli wychodzić na prowadzenie i już do końca tej partii utrzymywali kilkopunktową przewagę. Ostatecznie set zakończył się wynikiem 25:21 na korzyść siedlczan.

Trzecia partia dostarczyła kibicom najwięcej emocji. Przez długi czas trudno było stwierdzić, która drużyna będzie triumfowała. Na początku zespoły walczyły punkt za punkt, a później szala zwycięstwa przechylała się to na jedną, to na drugą stronę. Przy wyniku 23:20 wydawało się, że KPS spokojnie zakończy tę partię, jednak Sulęcin zaczął niebezpiecznie odrabiać straty. Ostatecznie set zakończył się grą na przewagi. Lepszy po raz kolejny okazał się PSG KPS Siedlce.

W czwartym secie siedlczanie prowadzili od samego początku. Przez całą partię utrzymywali nad przeciwnikiem przewagę. Sulęcinianie popełniali wiele błędów, co dodało pewności podopiecznym Mateusza Grabdy. Finalnie set zakończył się wynikiem 25:22 na korzyść gospodarzy. Tym samym KPS wygrał spotkanie dopisując do tabeli cenne 3 punkty.

PSG KPS Siedlce – Olimpia Sulęcin 3:1
(22:25, 25:21, 26:24, 25:22)
MVP: Kamil Długosz

KPS: Kamil Długosz, Piotr Fenoszyn, Damian Dobosz (C), Przemysław Kupka, Radosław Szczeciński, Jakub Strulak i Patryk Waloch (L) oraz Krzysztof Pigłowski, Kacper Wnuk.

Pocieszającą wiadomością dla kibiców PSG KPS Siedlce jest fakt, że na trybunach pojawił się przyjmujący drużyny Adrian Kopij. Dla przypomnienia, Adrian zasłabł w meczu z Krispolem Września i trafił do szpitala na obserwacje. Jak informuje klub, wszystkie wyniki badań siatkarza są dobre, jednak nie wiadomo jeszcze kiedy zawodnik powróci na boisko.