PSG KPS Siedlce z pierwszym domowym zwycięstwem

Siedlce Pt. 14.10.2022 17:05:31
14
paź 2022

W czwartek, 13 października siedlecki pierwszoligowiec był gospodarzem meczu telewizyjnego. KPS w ramach 5. kolejki podejmował w hali przy Prusa zespół BAS Białystok. Po pięciosetowej walce to siedlczanie wyszli ze spotkania zwycięsko. Nagrodę MVP przyznano atakującemu Przemysławowi Kupce.

W pierwszym secie przez dłuższy czas zespoły walczyły punkt za punkt. Po wyniku 11:11 prowadzenie zaczęli przejmować goście. Gospodarze jednak nie zamierzali się poddawać i szybko odrobili straty. Zapału siedlczanom nie starczyło na długo, bo już po chwili siatkarze BAS-u zbudowali czteropunktową przewagę i ostatecznie wygrali pierwszą partię 25:20.

Goście w drugim secie szybko objęli kilkupunktową przewagę. Przy wyniku 12:7 wydawać by się mogło, że wynik tej partii jest przesądzony. Siatkarze PSG KPS Siedlce pokazali jednak silny charakter i wyrównali 15:15. Ostatecznie to gospodarze zwyciężyli w drugiej partii 25:20.

W trzecim secie od momentu 2:2 to zespół gości kontrolował mecz. Przewaga Białegostoku raz była większa, raz mniejsza, jednak KPS-owi nie udało się dogonić podopiecznych Krzysztofa Andrzejewskiego. Trzecia parta zakończyła się wynikiem 25:22 na korzyść beniaminka.

Siedlczanie w czwartym secie nie zamierzali odpuszczać. Mimo początkowej trzypunktowej przewagi gości, podopieczni Mateusza Grabdy szybko odrobili straty. Przy wyniku 4:4 zaczęła się walka punkt za punkt. Prowadzenie siedlczanom zapewniła dobra zagrywka Kamila Długosza i skuteczne ataki Przemysława Kupki. Od wyniku 11:10 KPS utrzymywał kilkupunktową przewagę i czwartą partię wygrał wynikiem 25:17.

W piątej odsłonie meczu gospodarze szybko objęli powadzenie. Siatkarze zmienili strony przy wyniku 8:3 dla PSG KPS Siedlce. Do końca rozgrywek siedlczanie utrzymywali przewagę. Ostatni punkt w meczu zdobył Przemysław Kupka skutecznie blokując atak Karola Rawiaka. Tie-break zakończył się wynikiem 15:7.

KPS Siedlce – BAS Białystok 3:2
(20:25, 25:20, 22:25, 25:17, 15:7)
MVP: Przemysław Kupka

KPS: KPS: Adrian Kopij, Krzysztof Pigłowski, Damian Dobosz (C), Mateusz Kufka, Kacper Wnuk, Jakub Strulak i Paryk Waloch (L) oraz Piotr Fenoszyn, Przemysław Kupka, Kamil Długosz, Radosław Szczeciński.