Punkt w ostatnim domowym meczu

Siedlce Niedz. 15.05.2022 11:45:22
15
maj 2022

Pogoń Siedlce zremisowała w ostatnim domowym meczu w tym sezonie z Wisłą Puławy 3:3.

W wyjściowym składzie, trener Damian Guzek dał szansę zagrać m.in.: Przemysławowi Misiakowi i Bartoszowi Wicenciakowi. Na ławce miejsce zajął m.in. Maciej Górski, a poza kadrą znaleźli się kontuzjowani Mateusz Piotrowski, Wiktor Preuss i Maksym Wadach.

Po wyrównanej pierwszej połowie z przewagą jednej bramki do szatni schodzili piłkarze puławskiej Wisły. Dośrodkowanie wykorzystał Emil Drozdowicz i to goście cieszyli się z prowadzenia. Ponadto podopieczni Mariusza Pawlaka mogli zdobyć jeszcze jedną bramkę, ale strzał Piotra Lisowskiego zakończył się trafieniem w słupek.

Początek drugiej połowy dał Wiśle dwa trafienia. Najpierw Jan Flak podwyższył na 2:0, a za chwilę Rafał Misztal sfaulował w polu karnym Drozdowicza i z jedenastki na 3:0 trafił Bartłomiej Bartosiak. Gdy wydawało się, że zwycięstwo Wisły jest już pewne, do głosu zaczęli dochodzić siedlczanie. W 67 minucie wycofanie Miłosza Przybeckiego wykorzystał Kamil Włodyka i zmniejszył dystans do rywala. Pięć minut później sam Przybecki zdecydował się na strzał i na tablicy wyników było już tylko 2:3. Na dziesięć minut przed końcem meczu po wrzutce z rzutu rożnego Marcina Kozłowskiego skuteczną główką popisał się Maciej Wichtowski wyrównując stan meczu. Końcówka meczu to wymiana ciosów, ale zabrakło skuteczności aby, któraś drużyna przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Ostatnie spotkanie w tym sezonie Pogoń rozegra w niedzielę 22 maja o 12:30 w Pruszkowie ze Zniczem.

eWinner II liga, 33 kolejka
Pogoń Siedlce – Wisła Puławy 3:3 (0:1)

Bramki: Kamil Włodyka 67, Miłosz Przybecki 72, Maciej Wichtowski 80 – Emil Drozdowicz 37, Jan Flak 51, Bartłomiej Bartosiak 54 (k)
Pogoń: 12. Rafał Misztal – 24. Przemysław Misiak, 19. Maciej Wichtowski, 3. Robert Majewski, 98. Maciej Kołoczek – 29. Marcinho, 18. Miguel López (60, 10. Marcin Kozłowski), 9. Wojciech Trochim (88, 91. Jakub Sinior), 99. Bartosz Wicenciak (60, 8. Kamil Włodyka), 7. Miłosz Przybecki – 56. Cezary Demianiuk

Wisła: 33. Piotr Owczarzak – 31. Jan Flak, 18. Łukasz Wiech, 14. Krystian Bracik, 3. Lukáš Kubáň – 8. Kacper Kondracki (74, 11. Stefan Ilić), 6. Piotr Lisowski (84, 91. Ariel Wawszczyk), 77. Marcin Ryszka (64, 28. Carlos Daniel), 7. Krystian Puton, 10. Bartłomiej Bartosiak (74, 87. Adrian Paluchowski) – 21. Emil Drozdowicz