Rodzeństwo na medal

Siedlce Pon. 07.06.2021 00:11:36
07
cze 2021

6 czerwca w Siedlcach odbyły się Mistrzostwa Polski w Chodzie na 20 km. Na podium stanęło rodzeństwo Olga i Łukasz Niedziałek- reprezentanci klubu WLKS Siedlce Iganie Nowe. Łukasz wywalczył złoto, Olga srebro.

Areną zmagań była ulica Jana Pawła II. Ponad 20 chodziarzy i chodziarek z całej Polski musiała pokonać 20 rund w upalnej pogodzie.

– To ważna impreza. Chód sportowy nie cieszy się ogromną popularnością, nie ściąga ogromnej liczby kibiców i zawodników, ale jest dyscypliną olimpijską. Po raz pierwszym organizujemy takie mistrzostwa – powiedział Zygmunt Wielogórski, prezes WLKS.

Katarzyna Zdziebło (Stal Mielec) dotarła na metę ponad 4 minuty wcześniej niż druga Olga Niedziałek. Zawodniczka WLKS i tak była zadowolona z wicemistrzostwa Polski, bowiem na dystansie 20 km miała do tej pory w kolekcji dwa brązowe krążki. Mistrzem Polski został brat Olgi - Łukasz Niedziałek, który wyprzedził Dawida Tomalę i Artura Brzozowskiego.

We wtorkowym wydaniu Podlaskiego Serwisu Sportowego, po godz. 19:15 na antenie Radia Podlasie będzie można usłyszeć rozmowę z medalowym rodzeństwem chodziarzy z naszego regionu.