Siedlce Pon. 12.04.2021 15:05:18
12
kwi 2021

10 kwietnia siedleccy rugbiści przegrali 10:49 z Master Pharmem Łódź.

Pogoniści przystąpili do szlagieru Ekstraligi bez trenera Andrzeja Kozaka, którego zabrakło z powodów zdrowotnych. W Łodzi zastąpili go: Adrian Miałkowski w roli pierwszego trenera, Paweł Kuligowski był odpowiedzialny za formację ataku, zaś Marek Mirosz za formację młyna.
Początek spotkania nie był udany dla siedlczan. W 4 minucie Przemysław Dobijański przedarł się prawym skrzydłem i przyłożył między słupami. Po podwyższeniu Michała Kępy było 7:0. Na domiar złego kontuzji doznał Eduard Wertyłećkyj. Reprezentant Ukrainy spędził kilka chwil ze sztabem medycznym Pogoni, ale zdołał wrócić na boisko. Pierwsze punkty dla gości z Siedlec zdobył Romeo Nkoane, który wykorzystał rzut karny. Łodzianie niespecjalnie przejęli się stratą punktów. W 27 minucie akcję 5+2 zanotował Kępa. To było zwieńczenie okresu wyraźnej przewagi gospodarzy. Kępa dał się we znaki Pogoni jeszcze raz w pierwszej połowie, tym razem egzekwując karnego. W końcówce maul Pogoni pokazał swoją siłę. Na pracy formacji młyna skorzystała cała drużyna – przyłożył Adrian Chróściel, a Nkoane podwyższył z arcytrudnej pozycji. Przewaga Master Pharmu znowu zmalała do siedmiu oczek (17:10). Łodzianie błyskawicznie odpowiedzieli, i to dubeltowo. Najpierw Roy Lolesio przyłożył po efektownej akcji, a następnie Patryk Reksulak. Gospodarze prowadzili do przerwy 27:10.
W przedostatniej minucie pierwszej połowy żółtą kartkę obejrzał Nkoane. Pogoniści musieli więc radzić sobie po przerwie w zdziesiątkowanym składzie. Łodzianie wykorzystali fakt gry w przewadze. Prowadzenie 32:10 ani drgnęło przez dłuższy czas, choć okazji nie brakowało. Mający swój dzień gospodarze w ostatnich minutach drugiej połowy dołożyli jeszcze siedemnaście punktów. Ostatecznie Pogoń przegrała 10:49.
2 maja siedlczan czeka kolejna trudna przeprawa. Pogoń podejmie Ogniwo Sopot.