Sport

Samorząd i wojsko na jednym boisku

Siedlce Czw. 02.09.2021 11:45:10
02
wrz 2021

Pierwszy epizod święta 18. Dywizji Zmechanizowanej za nami. W towarzyskim meczu piłkarskim reprezentacja wojska pokonała 2 września drużynę Miasta Siedlce 3:0.

W dzień pracy i nauki, w godzinach porannych trudno zapełnić stadion kibicami, ale doping i tak był głośny. Na trybunach było sporo żołnierzy, gardeł nie żałowały też dzieci, a zabawę poprawiała wszystkim polepszająca się z każdą chwilą pogoda. Na murawę drużyny wychodziły w aurze zdecydowanie jesiennej, a schodziły w pełnym słońcu.

Co się tyczy gry – ponieważ spotykali się amatorzy, grano nie 2x45 minut ale 2x30. Do przerwy było 0:0, potem bramki strzelali: szeregowy Łukasz Frołow (32 minuta), starszy szeregowy Mariusz Ciuchnicki (50 minuta) i szeregowy Bartłomiej Przybyło (57 minuta).

– Wynik jest rzeczą wtórną. Spotykamy się aby pokazać, że 18. Dywizja jest częścią miasta, a Siedlce to 18. Dywizja. Jest to forma pokazania, że jesteśmy razem, a także promocja sportu. W naszym wieku jeszcze możemy pobiegać i pokazać, że jesteśmy sprawni. Młodzież na to patrzy i mam nadzieję że zachęcimy ją do tego, by aktywnie spędzała czas. Świętować można nie tylko oficjalnie, ale również w sposób rekreacyjny – powiedział tuż po meczu gen. dyw. Jarosław Gromadziński. A prezydent Andrzej Sitnik dodał: – Sport to zdrowie, oczywiście taki uprawiany z głową. Mecz to duży wysiłek, a tutaj nie było żadnej kontuzji. Mieliśmy dobrą promocję zdrowego spędzania czasu, a przy okazji doskonałą zabawę. Razem z 18. Dywizją już trzeci rok z rzędu idziemy w dobrym kierunku i razem zachęcamy ludzi, by żyć zdrowo, czyli ze sportem na „ty”.

Czwartkowy mecz był wstępem do corocznego święta 18. Dywizji Zmechanizowanej. Główne obchody odbędą się w sobotę, więcej piszemy o nich TUTAJNasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Adam Białczak
+48.500187558

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.