Sport

Siedleckie biegi z okazji Święta Niepodległości

Siedlce Pt. 11.11.2022 17:16:17
11
lis 2022

Z okazji Święta Niepodległości, 11 listopada w Siedlcach odbyła się kolejna edycja Biegów Niepodległości. W tym roku z małymi zmianami. Wprowadzono więcej kategorii wiekowych dla biegaczy, a sama rejestracja była elektroniczna, co usprawniło zapisy.

Od godziny 11 sukcesywnie pod siedleckim Urzędem Miasta, który na ten dzień stał się biurem zawodów, gromadzili się zapisani biegacze, ich rodziny oraz osoby kibicujące. Urząd Miasta Siedlce był punktem startowym i metą zawodów. Przed samym startem odbyły się ostatnie rozgrzewki.
Na tegoroczną edycję zapisało się przeszło 400 chętnych. Bieg rozpoczął się koło południa. Jako pierwsi pobiegli uczniowie 1-2 klas szkół podstawowych (7-8 lat) z Siedlec i regionu na dystansie 300 m. W biegach szkolnych oddzielnie biegły dziewczęta, oddzielnie chłopcy. Następnie przyszedł czas rywalizację dzieci w wieku 9-10 lat, 11-12 lat oraz 13-14 lat, także na 500 m. Młodzież w wieku 15 lat i wyżej pobiegła na dystansie 1 km. Nie zabrakło emocji, głośnych, dopingujących okrzyków, radości na mecie, a także łez z powodu upadków. Rywalizacja była zacięta, o czym świadczyły pogubione na ulicy czapki, a nawet but. Po biegach młodzieży, przyszedł czas na start osób z niepełnosprawnością na 500 m. Grupa dopisała liczebnie, a ich pomarańczowe koszulki oraz nieschodzący z twarzy uśmiech motywował innych. Kolejnym punktem programu były 3 osobowe sztafety rodzinne. Nie zabrakło także w tej kategorii chętnych do spróbowania swoich sił. Każdy z uczestników sztafety miał do przebiegnięcia 500 metrów. Pod koniec uroczystości odbył się bieg główny- „Sztafeta Open" na 10 km.
Każdy z uczestników bez względu na wynik otrzymał pamiątkowy medal. Przed Urzędem Miasta Siedlce zostało ustawione podium do oficjalnego wręczenia medali i pucharów. Nad przebiegiem zawodów czuwała grupa sędziów i policja.
Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Siedlce- Andrzej Sitnik, a same zawody zostały wsparte finansowo przez Miasto Siedlce. Współorganizatorem biegów był siedlecki Klub Sportowy „Feniks”.Zdjęcia Katarzyna Chacińska

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook