Telewizja, śnieżyca i porażka Pogoni

Siedlce Pon. 08.03.2021 01:45:57
08
mar 2021

W spotkaniu 20 kolejki II ligi siedlecka Pogoń uległa Chojniczance Chojnice 0:2. Mecz z Siedlec transmitowany był na antenie TVP Sport.

Pogoniści do meczu przystąpili osłabieni brakiem pauzującego za kartki Bartłomieja Olszewskiego oraz zmagającymi się z problemami zdrowotnymi: Krzysztofa Danielewicza, Krzysztofa Kołodzieja, Oskara Repki i Franciszka Wróblewskiego.
Podczas spotkania, rozgrywanego w niedzielny wieczór grę zawodnikom utrudniał padający śnieg. W 11 minucie szansę na gola stworzyli goście, ale strzał Tomasza Mikołajczaka zablokował jeden z defensorów. Za chwilę padł gol dla podopiecznych Adama Noconia. Po rzucie rożnym skutecznie główkował Robert Ziętarski. W 28 minucie przed szansą stanął Mateusz Klichowicz, którego strzał obronił Rafał Misztal. Chwilę po zmianie stron znów gości znaleźli drogę do bramki biało-niebieskich. Szymon Skrzypczak sprytnie ograł defensorów Pogoni i posłał piłkę do bramki siedlczan. Trzy minuty później powinien paść kolejny gol dla gości, ale Klichowicz nie trafił z dogodnej pozycji w światło bramki. Za moment zaatakowali Pogoniści. Maciej Kołoczek wrzucił futbolówkę w szesnastkę, tam główkował Miłosz Przybecki, ale Paweł Sokół był na posterunku. W końcówce spotkania zespół Bartosza Tarachulskiego próbował pokusić się o choćby honorowe trafienie, ale zabrakło siedlczanom okazji strzeleckich.
W Pogoni wystąpili byli zawodnicy Chojniczanki: Maciej Górski, Rafał Misztal i Miłosz Przybecki.
Kolejne spotkanie Pogoń rozegra w niedzielę 14 marca o 13:00 w Stalowej Woli ze Stalą Rzeszów.