UKS Basket uległ zespołowi z Mińska Mazowieckiego

Siedlce Pon. 04.10.2021 15:40:35
04
paź 2021

W niedzielę, 3 października sezon rozpoczęli koszykarze UKS Basket Siedlce i Probasket Mińsk Mazowiecki. W trzecioligowych derbach naszego regionu lepsi okazali się zawodnicy z Mińska Mazowieckiego, którzy wygrali 110:105.

W rozegranym w hali przy ul. Popiełuszki spotkaniu zawodnicy UKS Basket mogli liczyć na wsparcie swoich kibiców, niestety w pierwszej połowie meczu siedlczanie nie byli w stanie powstrzymać skutecznie grających zawodników Probasketu Mińsk Mazowiecki. Młodzi mińszczanie grali szybko i skutecznie, a ich silną bronią były "trójki". Do przerwy Basket przegrywał 31:53. Po przerwie siedlczanie zwarli szeregi i zaczęli odrabiać straty, sygnał do walki dał im doświadczony Rafał Król, a sporo punktów w tej części meczu zdobyli także Kamil Borkowski i Michał Szarek. Mimo dopingu siedleckich kibiców Basket nie zdołał wygrać, ambitni mińszczanie wytrzymali napór gospodarzy i wygrali 110:105. Liderami Probasketu byli Mateusz Czemerys i Dorian Benigni.