Watra gra dalej w pucharze

Siedlce Niedz. 07.08.2022 23:47:05
07
sie 2022

Trzeci zespół seniorów MKP Pogoń Siedlce odpadł z forBET Okręgowego Pucharu Polski. W Siedlcach młodzi Pogoniści przegrali z Watrą Mrozy 2:3.

W meczu widoczne było większe ogranie zespołu z Komnet Media klasy okręgowej. Już w 11 minucie Piotr Kowalczyk głową dał prowadzenie przyjezdnym. Później Watra jeszcze dwukrotnie zagroziła bramce Ernesta Zbiecia po strzałach Aleksandra Maksimowicza i Kowalczyka.
W 73 minucie prowadzenie podwyższył Filip Kąca, który wykorzystał okazję sam na sam z Konradem Łęczyckim. Kontaktowe trafienie Pogoniści zdobyli po rzucie karnym wykonywanym przez Wojciech Kisielińskiego za faul na Dawidzie Jastrzębskim. W 88 minucie goście strzelili trzeciego gola autorstwa Kący. Podopiecznych Adriana Świderskiego stać było jeszcze na trafienie w doliczonym czasie gry Filipa Grochali.
W Watrze wystąpił Rayan Chaieb, wypożyczony do klubu z Mrozów z MKP Pogoń.
Kolejny sparing w ramach przygotowań do Keeza klasy B Pogoń III rozegra w środę 10 sierpnia o 18:30 z Amazonką Wiśniew na stadionie ARMS w Siedlcach.

forBET PP MZPN Siedlce
I runda
Pogoń III Siedlce – Watra Mrozy 2:3 (0:1)
Bramki: Wojciech Kisieliński 78 k, Filip Grochala 90+2 – Piotr Kowalczyk 11, Filip Kąca 73, 88
Pogoń III: 1. Ernest Zbieć (46, 12. Konrad Łęczycki) – 7. Bartosz Komorowski, 4. Bartosz Mlonek, 2. Gabriel Orzełowski (74, 16. Bartosz Mierzejewski), 5. Hubert Wrzosek (39, 13. Radosław Droń) – 17. Dawid Jastrzębski, 6. Tomasz Borkowski, 8. Paweł Szeląg (82, 18. Jakub Malinowski), 15. Aleksander Potocki (46, 3. Dawid Dobrzański), 11. Filip Grochala – 9. Wojciech Kisieliński
Watra: 78. Kacper Jarząbek (61, 95. Wojciech Szelągowski) – 2. Łukasz Żera (86, 13. Przemek Rześkiewicz), 8. Jerzy Kowalczyk, 19. Paweł Bieniak, 4. Dominik Sujak (66, 5. Igor Woźniak) – 9. Filip Kąca (89, 16. Jakub Kraszewski), 18. Jacek Wronowski (55, 17. Mateusz Bajszczak), 7. Maciej Żydkiewicz, 10. Piotr Kowalczyk, 11. Aleksandr Maksimowicz – 20. Adrian Czajka (75, 14. Rayan Chaieb)