Znicz zgasił Pogoń

Siedlce Wt. 16.11.2021 11:48:55
16
lis 2021

Pogoń Siedlce uległ na własnym stadionie Zniczowi Pruszków 1:2. Jedynego gola dla ekipy z Siedlec strzelił Maciej Górski.

W pierwszej odsłonie meczu więcej z gry mieli biało-niebiescy. W 3 minucie groźnie uderzał Mateusz Piotrowski, lecz piłka minęła światło bramki. Odpowiedział Łukasz Kosakiewicz, którego strzał odbił Bartosz Klebaniuk. W 29 minucie siedlczanie objęli prowadzenie. Z piłką w pole karne wbiegł Krystian Miś, futbolówka trafiła pod nogi Macieja Górskiego, a ten pokonał Jana Jurczaka. W końcówce połowy Pogoń mogła podwyższyć prowadzenie, ale Jurczak obronił próbę Maciej Wichtowskiego.
Po zmianie stron Znicz dążył do odrobienia strat, ale jako pierwsi zaatakowała Pogoń. Przed szansą staną Górski, ale został zablokowany przez defensorów gości. W 53 minucie Znicz wyrównał. Niesygnalizowany strzał oddał Lukáš Hrnčiar i piłka znalazła się w siatce Klebaniuka. Kilkanaście minut później Znicz objął prowadzenie. Po wstrzeleniu piłki w pole karne Pogoni, najlepiej w zamieszaniu odnalazł się Shuma Nagamatsu, który skierował piłkę do siatki. Mimo prób Pogoni w celu doprowadzenia do remisu wynik już nie uległ zmianie.

W Pogoni wystąpili byli zawodnicy Znicza: Maciej Górski i Maciej Wichtowski.
Kolejne spotkanie Pogoń rozegra 20 listopada o 13:00 w Siedlcach z Ruchem Chorzów.