Siedlce Pt. 10.09.2021 13:41:09
10
wrz 2021

Rezerwy MKP Pogoń pokonały na własnym boisku Milan Milanówek 4:0.

Sześciu zawodników z kadry II-ligowca zasiliło w meczu z Milanem IV-ligowe rezerwy. Po pauzie za kartki do składu wrócił Mohamed Amzil, zaś w drugiej połowie debiut zaliczyli Balázs Boda i Bartłomiej Moch.

Już w 6 minucie biało-niebiescy objęli prowadzenie. Na strzał z dystansu, prostym podbiciem zdecydował się Miguel López i piłka znalazła się w siatce. Kwadrans później było już 2:0. Kamil Dmowski przedarł się prawym skrzydłem, zagrał spod linii końcowej w pole bramkowe, a tam niezdecydowanie gości wykorzystał doświadczony Wojciech Trochim. Jeszcze przed przerwą Pogoniści zdobyli trzecią bramkę. W polu karnym faulowany był Cezary Bujalski i sędzia wskazał na 11 metr. Z tej odległości do siatki trafił Trochim.

Po zmianie stron Milan próbował odmienić losy spotkania, jednak Pogoń w pełni kontrolowała przebieg gry. Szanse dla gości mieli m.in. Dorian Zdanowicz (trafił w poprzeczkę) i Jakub Jabłoński. Mimo tego, to siedlczanie po raz kolejny znaleźli sposób na pokonanie golkipera gości. Bujalski dośrodkował z prawej strony w szesnastkę, tam czekał Trochim i uderzając bez przyjęcia skompletował hattricka.

Kolejne spotkanie rezerwy Pogoni rozegrają w sobotę 11 września o 11:00 w Garwolinie z miejscową Wilgą.